×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 221
یکشنبه, 28 خرداد 1396 13:33

همواره تلاش ما بر این بوده است که منافع اعضا در تمام شرایط حفظ شود

رضا کریمی، عضو هیات مدیره اتحادیه تعاونی‌های مسکن نمونه رسا، در نشستی که با روابط عمومی اتحادیه رسا داشت در ابتدا پیرامون پیشینه کاری و مالی پروژه های اتحادیه توضیحاتی دادند و سپس به سوالات مطروحه از سوی سهامداران پاسخ دادند که خلاصه آن به شرح ذیل می باشد.
ایشان گفتند قبل از هر چیزی باید این پروژه را بشناسیم و برآوردهای آن را بدانیم، شرایط اقتصادی جامعه را لحاظ کنیم و نهایتاً توان خود را نیز بسنجیم.
بارها عنوان شده که اقساط پرداختی چگونه هزینه شده است؟ اگر محاسبات هزینه ساخت که توسط اتحادیه انجام شده است و محاسبات اقساط که توسط اعضا پرداخت شده است را ببینید متوجه خواهید شد اتحادیه بیش از مبالغ اقساط دریافتی هزینه کرده است و پروژه را پیش برده است که این موارد از طریق فروش و سرمایه گذاری های مختلف و دریافت تسهیلات جذب و هزینه شده است که همچنان ادامه دارد.

سوال: اعضایی که به هر شکل به پروژه ورود کرده اند و اکنون توان پرداخت اقساط را ندارند چه کار باید کرد؟

در این خصوص اولین تدبیری که اندیشیده شده اجرای طرح فازبندی بود که یکی از ارکان مهم آن حذف جرائم اقساط بوده با این هدف که " اصل سرمایه عضو کم توان حفظ " شده و حداقل نگرانی و استرس از این بابت نداشته باشند و این گام بزرگی بوده است.
با طرح فازبندی به این گروه از اعضا فرصت داده شده و مخیر هستند تا اتمام فاز اول و دوم قسط نپردازند و جریمه هم شامل حال آنها نمی شود ولی نهایتا با شروع فاز سه باید تکلیف را روشن کند. البته افرادی که اقساط پرداخت می کنند از امتیازاتی برخوردار می شوند که در زمان تحویل برای آنها لحاظ می گردد.
هر شخص باید برگه ای خود را تبدیل به قرارداد نماید و نیازی نیست برای این مرحله معوقات خود را تسویه کند و تا زمان ورود به فازبندی نیاز به تسویه ندارد.

سوال: شخصی وارد فاز دو یا سه می شود و اقساط هم می دهد اما مبالغ پرداختی آن در فاز یک هزینه می شود. این حالت چه توجیهی دارد؟

البته اگر عضو اقساطی هم بپردازد، حتی اگر در فاز سه هم باشد امتیاز آن را کسب می نماید که تاثیر به سزایی در انتخاب واحد و یا در سهام فروش خود خواهد گذاشت.
نکته مهم دیگر اینکه قطعا با ساخته شدن فاز یک قیمت سهام پروژه به ارزش واقعی خود خواهد رسید و با ارزشمند شدن سهام ، عضو می تواند یکی از راه های ذیل را انتخاب نماید: 
1- می تواند در فاز سه به مشارکت خود ادامه داده و اقساط را تا پایان واریز نماید.
2- می تواند با ورود سرمایه گذاران به مشارکت پردازد.
3- می تواند بخشی از سهام خود را فروخته و اقساط خود را بپردازد.
4- می تواند سهام خود را با قیمت واقعی فروخته و از پروژه خارج گردد.

سوال: شخصی تعداد مشخصی برگه دارد آیا می تواند بخشی را فعلا وارد فاز بندی و بخش دیگری را بعدا وارد فاز بندی کند؟ یا به عبارت دیگر تعدادی را در فاز یک تعداد دیگر را در فاز دو و بخش دیگر را در فاز سه وارد کند؟

بله امکان دارد. هر شخص ابتدا باید اوراق خود را تبدیل به قراداد کند و سپس می تواند به اختیار هر تعداد برگه را علاقه دارد وارد فاز بندی کند و یا برگه ها را در فاز های مختلف تقسیم کند.

 

گروه تلگرامی اتحادیه رسا
https://t.me/joinchat/AAAAAEJh7Vh4FSfXCth5cw

کانال رسمی آرتمیس
https://telegram.me/joinchat/Dy4-Tz7UptyMJgrBgLNXdQ