اتحادیه تعاونی های مسکن نمونه رسا در سال 1371 با انگیزه تأمین مسکن فعالیت خود را آغاز کرد و تاکنون توانسته به عنوان یک شرکت توانمند مهندسی با اتکا به مهندسین و پرسنل مجرب و کار آزموده و با استفاده از توانمندی های داخل و خارج کشور و نیز بهره گیری از آخرین فن آوری ها و تجهیزات اجرایی در خصوص اجرای انواع پروژه ها در زمینه احداث ابنیه سبک و سنگین نقش فعال و رو به گسترشی را در سطح شهر تهران ایفا کند.

پروژه های اجرا شده اتحادیه تعاونی های مسکن نمونه رسا:

فاز یک و دو پروژه لتمال کن

اتحادیه تعاونی های مسکن نمونه رسا در سال 81، اقدام به اجرای اولین پروژه مسکونی بزرگ خود در منطقه 22 تهران نمود. این پروژه پس از سه سال در سال 84، با 864 واحد مسکونی در قالب 9 بلوک 80 واحدی، دو بلوک 40 واحدی و دو بلوک 32 واحدی و در زمینی به وسعت 36 هزار مترمربع به بهره برداری رسید.

عملیات اجرایی فاز دوم این پروژه نیز در همان سال آغاز شد و یک سال بعد، در شهریور سال 85، با 196 واحد مسکونی به بهره برداری رسید.

سرعت اجرای این دو پروژه بزرگ مسکونی، تحویل به موقع آن به اعضا و مالکان و کیفیت و امکانات کم نظیر این واحدهای مسکونی، پروژه فاز یک و دو لتمال کن را به عنوان تجربه ای موفق در کارنامه اتحادیه رسا ثبت کرد و آغازی بر خوشنامی این قطب مسکن ساز در غرب پایتخت شد.

این واحدهای مسکونی دارای سیستم تهویه مطبوع، سیستم سپتیک تانک، برق اضطراری، شوت زباله، درب های ریموت کنترل، امکان تفکیک آب شرب و غیر شرب جهت صرفه جویی اساسی و آسانسورهای بسیار پیشرفته VVVFt می باشد.

همچنین این مجتمع های مسکونی از زمین بازی و فضای سبز مطابق استانداردهای زیست محیطی برخوردار بوده و اتحادیه به منظور رفاه حال ساکنین این مجتمع ها، اقدام به ساخت زمین بازی کودکان، مجتمع تجاری محلی، مدرسه و مسجد نیز کرده است.

فاز یک و دو پروژه لتمال کن

مسجد و امکانات تفریحی پروژه لتمال کن

همزمان با اتمام فازهای یک و دو لتمال کن، اتحادیه رسا ساخت مسجد فاطمه الزهرا (س) را در دستور کار خود قرار داد. این مسجد به مساحت 550 متر مربع در دو طبقه و با کاشی کاری های اسلامی ساخته شده است. زمین بازی کودکان و فضای سبز فاز اول و دوم پروژه لتمال کن با مساحت هفت هزار و 500 متر مربع در حاشیه بزرگراه شهید همت و با طراحی هندسی دلنشین ایجاد شده است.

 مسجد و امکانات تفریحی پروژه لتمال کن مسجد و امکانات تفریحی پروژه لتمال کن

مجموعه تجاری فاز 1و 2

به منظور رفاه حال ساکنان مجتمع های مسکونی فاز یک و دو لتمال کن و دسترسی آنها به خدمات و مایحتاج روزانه، مجتمع تجاری این پروژه شامل 7 باب مغازه با متراژ تقریبی 300 متر مربع به همراه درمانگاه، یک واحد اداری و سرویس بهداشتی ساخته شد که هم اکنون فعال بوده و صنوف مختلف در آنها مشغول ارائه خدمات و محصولات خود هستند.

مجموعه تجاری فاز 1و 2

مجتمع مسکونی پارسیا

این پروژه با 888 واحد مسکونی، دومین پروژه بزرگ اتحادیه رساست که عملیات اجرایی آن در تابستان سال 85 آغاز شد و با اتمام آن در تابستان سال 90، واحدهای مربوطه طبق زمان بندی از پیش تعیین شده به مالکان آن تحویل شد.

این پروژه در قالب 12 برج 26 طبقه در زیربنای 19 هزار و 500 متر مربع اجرا شد و متراژ مفید مسکونی آن 123 هزار مترمربع می باشد. همچنین مجموعه مجتمع های مسکونی پارسیا از 14 واحد تجاری و دو واحد خدماتی نیز برخوردار هستند. استفاده از مرغوب ترین مصالح و بهترین روش های جرایی از شاخصه های اصلی این پروژه است. این پروژه با دارا بودن امکانات رفاهی مانند زمین بازی برای کودکان، پارکینگ روباز و آبنمای بزرگ، از پروژه های شاخص اتحادیه رسا در غرب تهران است.

مجتمع مسکونی پارسیامجتمع مسکونی پارسیا

<استفاده 22="" p="">

واحدهای مسکونی این مجتمع دارای دو تیپ بوده و در متراژهای 180 و 125 مترمربعی ساخته شده اند.

مجتمع مسکونی پارسیامجتمع مسکونی پارسیا

مجموعه آموزشی میثاق

مجموعه آموزشی میثاق شامل دو مدرسه که زیربنای هر یک دو هزار مترمربع است، از پروژه های سال های اخیر اتحادیه رساست که سال 91 به بهره برداری رسید. هر یک از این مدارس در سه طبقه بنا شده و دارای آزمایشگاه، کتابخانه، واحد سمعی بصری، سالن ورزشی 400 مترمربعی، اتاق سرایدار، 6 کلاس درس و واحدهای مربوط به مدیریت مدرسه می باشند.

خاکبرداری این مدرسه تابستان سال 88 آغاز شده و ساخت آن در تابستان سال 91 به اتمام رسید.

مجموعه آموزشی میثاق

پروژه های در حال اجرا:

پروژه مسکونی الماس

یکی از پروژه های در دست احداث اتحادیه رسا، پروژه مسکونی الماس است که با توجه به موقعیت جغرافیایی و دسترسی های محلی، منطقه ای و شهری از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

پروژه مسکونی الماس در دو بخش طراحی شده که بخش اول 13 طبقه مسکونی و در هر طبقه پنج واحد و بخش دوم 21 طبقه مسکونی و در هر طبقه 9 واحد است و برای هر بخش نیز چنج طبقه همکف و منفی ساخته شده است. در مجموع این مجتمع مسکونی دارای 147 واحد میباشد که همگی آن ها دارای پارکینگ و انباری تامین هستند.

متراژ واحدهای مسکونی این مجتمع از حدود 100 متر تا 170 متر متغیر است و به منظور رفاه حال ساکنان، قسمت تجاری این مجتمع با 9 واحد و مجموعا 400 متر مربع نیز در حال احداث است.

در طراحی معماری و فضاهای داخلی رعایت کلیه مسائل بهداشتی، زیست محیطی، آسایش و رفاه ساکنین مورد نظر قرار گرفته؛ به طوری که در کلیه واحدها از نوطبیعی عالی و حداکثر فضای در اختیار از کمترین پرت برخوردار می باشد.

عملیات اجرایی این پروژه از زمستان سال 89 آغاز شده و طبق زمان بندی سال قرار است که سال 94 به اتمام می رسد.

پروژه مسکونی الماس

پروژه مسکونی تجاری پاسارگاد

پروژه مسکونی تجاری پاسارگاد با 22 هزار مترمربع زیربنا، 83 واحد مسکونی و 21 واحد تجاری، پروژه دیگری است که اتحادیه رسا در دست احداث دارد. این پروژه در مجموع 22 طبقه دارد که 16 طبقه مثبت آن مسکونی، طبقه همکف تجاری و پنج طبقه زیر همکف آن پارکینگ است.

پروژه مسکونی تجاری پاسارگاد

در کنار ساختمان مسکونی این پروژه، یک ساختمان سه طبقه با کاربری تجاری نیز روی طبقه همکف در حال احداث است. هر واحد مسکونی این مجتمع، یک و هر واحد تجاری، سه پارکینگ دارد. متراژ واحدهای مسکونی این مجتمع از 94 تا 230 مترمربع متغیر است.

اجرای این پروژه از زمستان سال 90 آغاز شده و زمان پیش بینی شده برای اتمام آن، تابستان سال 94 است.

پروژه مسکونی تجاری پاسارگاد

مجموعه ورزشی پارسیا

با توجه به نیاز منطقه 22 پایتخت به فضاهای ورزشی، این مجموعه ورزشی با پنج هزار مترمربع زیربنا، در میدان ساحل، خیابان شهید جوزانی، روبروی مجتمع مسکونی پارسیا در حال ساخت است.

مجموعه ورزشی پارسیا دارای امکانات متعدد و متنوعی شامل سالن چندمنظوره فوتسال، والیبال، بسکتبال، بدنسازی، استخر سونا و جکوزی است.

مجموعه ورزشی پارسیامجموعه ورزشی پارسیا

پروژه تجاری اداری آرتمیس

بزرگترین مجتمع تجاری ادرای شمال دریاچه چیتگر با بهترین چشم انداز به بزرگترین دریاچه مصنوعی کشور، توسط اتحادیه تعاونی های مسکن نمونه رسا در حال ساخت است.این پروژه در زمینی به مساحت 30 هزار و 388 و با زیربنای 365 هزار مترمربع، تصویر یک کشتی بزرگ و باشکوه را در ذهن تداعی می کند. این طراحی با توجه به همخوانی گویا و دلپذیری که با دریاچه مقابل مجتمع دارد، اثری طولانی مدت در ذهن بیننده داشته و از خاطرش محو نخواهد شد.آرتمیس دارای پنج قطعه مجزا و شش برج است که هر قطعه دارای سند و پروانه مستقل می باشد. هر برج چهار طبقه تجاری دارد و مابقی طبقات آن اداری هستند. برای هر بلوک نیز هفت طبقه پارکینگ در نظر گرفته شده که مجموعا گنجایش حدود چهار هزار خودرو را دارد.

پروژه تجاری اداری آرتمیس

موقعیت جغرافیایی:

پروژه تجاری اداری آرتمیس در بخش مرکزی منطقه 22 (غربی ترین نقطه تهران)، در بهترین نقطه از حاشیه دریاچه چیتگر و در بافتی نو از شهر که مبتنی بر اصول شهرسازی ساخته شده، واقع شده است. از شمال رو به کوهستان است، در جنوب چشم اندازی زیبا و بدیع از دریاچه آبی چیتگر دارد و از غرب و جنوب غربی آن، می توان طبیعت سرسبز پارک جنگلی چیتگر را به تماشا نشست.

شرایط ممتاز فیزیکی، زیست محیطی، تفریحی، اقتصادی و قرار داشتن در محور چهار باغ، موقعیت ویژه جغرافیایی را برای این پروژه تجاری اداری ایجاد کرده است.

وجود بزرگراه حکیم در فاصله 500 متری از جنوب دریاچه چیتگر و بزرگراه همت در 300 متری شمال پروژه، از دیگر امتیازات جغرافیایی آن است. همچنین بلوار 35 متری شمال دریاچه با فاصله کمتر از 100 متر از شمال آرتمیس عبور می کند و آزادراه های آزادگان و تهران - شمال نیز در فاصله کمتر از دو کیلومتر در ضلع شرقی پروژه قرار دارند.

محور 45 متری چهارباغ، بدون فاصله از ضلع جنوبی پروژه آرتمیس و خیابان های 12 و 20 متری نیز از شرق، غرب و شمال پروژه عبور می کنند. وجود این شریان های ارتباطی، امکان دسترسی های سهل و آسان از آرتمیس به نقاط مختلف، به ویژه تهران و کرج را فراهم کرده است.

امتیازات اقتصادی پروژه:

واقع شدن در منطقه 22 تهران با توجه به ویژگی های این منطقه، چشم اندازهای مطلوب اقتصادی را پیش روی این پروژه قرار می دهد.

آبگیری دریاچه چیتگر و جذب گردشگران بسیاری که برای دیدن دریاچه، به این منطقه می آیند، تحولی همه جانبه را در منطقه 22 نوید می دهد که یکی از مهمترین این تحولات، رونق اقتصادی است. این رونق با توجه به قرارگیری پروژه تجاری اداری آرتمیس در حاشیه شمالی دریاچه چیتگر، به میزان بیشتری متوجه این پروژه خواهد بود.

وجود پارک جنگلی چیتگر، اجرای طرح های تفریحی و گردشگری متنوع و متعدد، ساخت پروژه های مسکونی زیبا که با استقبال بسیار بالایی مواجه شده اند، برنامه ریزی های کلان مدیران شهری برای تبدیل کردن منطقه 22 به قطب گردشگری تهران و آب و هوای مطلوب این منطقه، همگی بازدهی اقتصادی پروژه آرتمیس را بسیار بیشتر از پروژه های مشابه، افزایش می دهند.

موقعیت خاص این پروژه در محور تجاری اداری چهارباغ نیز با توجه به اینکه این محور به عنوان محلی برای جذب و ساماندهی اصناف تهران انتخاب شده است، می تواند تاثیر به سزایی در افزایش ارزش افزوده آرتمیس داشته باشد.

از سوی دیگر مهمترین پشتوانه برای کسب بیشترین امتیازات اقتصادی، طراحی و اجرای کامل و بی نقص این پروژه است. سیمای زیبای مجتمع، فضاسازی های مناسب، داشتن امکانات خاص مانند هلی پد، خلق تجربه های فضایی متفاوت در بلوک ها، طراحی داخلی شکیل و بهینه و سایر ویژگی های برجسته این پروژه، نقطه اتکایی مطمئن برای داشتن بیشترین ارزش اقتصادی و کسب سود است.